اهداف همایش : اهداف همایش

اهداف کنگره ی بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی

The Third International Congress of Immunology, Asthma and Allergy Goals

از مهمترین اهداف پژوهش های بالینی و علوم پایه ی پزشکی؛ تولید دانش و ارتقای آگاهی درباره آخرین دستآوردهای علمی در حیطه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها و ارتقای سلامت جامعه است. امروزه برگزاری مجامع علمی بین المللی از بهترین فرصت هایی است که پژوهشگران و دانشمندان ضمن ارایه نوآوری ها و آخرین یافته های خود، در رشته های تخصصی گوناگون به تبادل نظر پرداخته و از آخرین رهیافت های موجود در حیطه ی علمی و زمینه ی پژوهشی خود آگاهی می یابند. در همین ارتباط کنگره ی بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی برای نخستین بار از سال 1383 به طور منظم به منظور نیل به اهداف زیر برگزار شده است:

1. ارائه ی دستآوردهای علمی و پژوهشی در حیطه های متنوع ایمونولوژی، آسم و آلرژی و سایر رشته های مرتبط

2.  ارائه گزارش های ملی درباره شیوع و بروز بیماری های مرتبط با ایمونولوژی، آسم و آلرژی  که میتواند نقش تعیین کننده ای در سیاست گذاری های آموزشی, پژوهشی, بروز رسانی روش های تشخیصی و درمانی و پیشگیری به خصوص در زمینه های ژنتیک و اپی ژنتیک داشته باشد.

3. تقویت رابطه ی موثر و سازنده بین ایمونولوژی پایه و بالینی در آموزش، پژوهش، درمان و پیشگیری

4. فراهم آوردن فرصتی برای بحث و تبادل نظر علمی با محققان دیگر در سطح ملی، آشنایی با دانشمندان برجسته ایمونولوژی، آسم و آلرژی از سراسر جهان و گسترش همکاری های علمی بین المللی.

5. جلب حمایت و همکاری انجمن های تخصصی کشور و جوامع علمی بین المللی در برگزاری کنگره و در جهت هم افزایی توان علمی و تبادل تجارب پژوهشی که در کنگره جاری (ICIAAI 2017) تا کنون اعلام حمایت و همکاری 8 نهاد بین المللی برجسته دریافت شده است.

6. "ارتقای رویکرد میان رشته ای" (Promotion of Multidisciplinary Approach)، که  به عنوان شعار سومین کنگره ی بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی برگزیده شده است و تاکیدی بر ماهیت پیچیده ی بیماری های مزمن غیرواگیر و اهمیت نقش عوامل تعیین کننده اجتماعی در پیدایش، پیشگیری و کنترل آن هاست. 


دفعات مشاهده: 1374 بار   |   دفعات چاپ: 259 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر